آرشیو کل مطالب دانشنامه سرتفا

روش تهیه نسخه پشتیبان از گذرواژه‌های ذخیره شده در مرورگر گوگل کروم

۳۰ تیر ۹۹

ابزار مدیر رمزعبور در مرورگر کروم به کاربران اجازه می‌دهد نام کاربری و گذرواژه‌های خود را ذخیره کرده و از آن‌ها به‌طور خودکار برای ورود به وب‌سایت‌هایی که در آن‌ها حساب کاربری دارند، استفاده می‌کند. اگر تصمیم دارید از این پس از مرورگر دیگری به جای کروم استفاده کنید یا رمزعبور خود را در جایی دیگر استفاده کنید، این راهنما به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

نکات مهم برای خریدهای اینترنتی در دوران قرنطینه، همزمان با شیوع کرونا

۱۲ خرداد ۹۹

با گسترش ویروس کرونا و اجرای طرح قرنطینه خانگی در بسیاری کشور‌ها، محبوبیت خرید اینترنتی در بین مردم افزایش بسیاری پیدا کرده است. در عین حال کلاهبرداران سایبری آماده سوءاستفاده از این موقعیت هستند تا با فروش کالاهای تقلبی و سرقت اطلاعات کاربران، به اهداف سودجویانه خود برسند. به همین خاطر این مطالب می‌تواند برای داشتن تجربه یک خرید امن برای طرفداران خریدهای آنلاین مفید باشد.

نکات امنیتی مهم برای استفاده از برنامه زوم (zoom) و موارد مرتبط با حریم خصوصی

۱۰ خرداد ۹۹

پس از قرنطینه شدن مردم در سراسر جهان، بسیاری به دنبال ابزاری مناسب برای برقراری ارتباط با یکدیگر بودند. در این میان برنامه زوم (zoom) یکی از برنامه‌هایی بود که شهرت بسیار زیادی پیدا کرد. اما مدتی بعد، نقص‌های موجود در این برنامه موجب نگرانی بسیاری شد و شرکت سازنده آن با عکس‌العمل سریع و انتشار اصلاحیه‌های امنیتی، ایرادات را تا حدودی برطرف کرد. با این حال باید بدانید که به‌روزرسانی‌های شرکت زوم، همه مشکلات این برنامه را برطرف نمی‌کند، به همین خاطر در این مطلب به نکات امنیتی مهم مرتبط با برنامه زوم پرداخته‌ایم.

بررسی میزان امنیت نرم‌افزارهای همکاری آنلاین و مدیریت ارتباطات برای کار از راه دور

۱۰ خرداد ۹۹

با شیوع ویروس کرونا و آغاز گسترده کار به‌صورت از راه دور و از طریق منازل، پلتفرم‌ها و ابزارهای کار از راه دور که پیش از این توسط بسیاری از کارمندان شرکت‌ها و مجموعه‌های تجاری و سازمانی مورد استفاده قرار می‌گرفتند، با بررسی‌های موشکافانه‌ امنیتی مواجه شده‌اند. برای مثال در حال حاضر نقص‌های موجود در برنامه زوم توجه عمومی بسیاری را به خود جلب کرده است، اما در عین حال باید توجه داشت که دیگر ابزارهای کار از راه دور از جمله اسلک، ترلو، سیسکو وب‌اکس و مایکروسافت تیمز، مطمئناً از دامنه توجه مهاجمان سایبری به دور نیستند و سازمان‌هایی که از این ابزارها استفاده می‌کنند، باید امنیت را جزو اولین الویت‌های خود قرار دهند. در این مقاله به‌صورت خلاصه به برخی از نکات مهم امنیتی مرتبط با این ابزارها پرداخته‌ایم.

نحوه فعال‌سازی ورود دو مرحله‌ای حساب اینستاگرام با استفاده از برنامه Google Authenticator

۰۳ اردیبهشت ۹۹

در این آموزش کوتاه ویدیویی، نحوه فعال‌سازی ورود دو مرحله‌ای برای حساب کاربری اینستاگرام با استفاده از برنامه Google Authenticator را می‌توانید مشاهده کنید. توصیه ما استفاده از روش‌های احراز هویت از طریق برنامه‌های موبایلی، مانند Google Authenticator به‌جای احراز هویت از طریق پیامک است.

نحوه تهیه کدهای بازیابی ورود دو مرحله‌ای برای حساب اینستاگرام

۰۳ اردیبهشت ۹۹

در این ویدیو کوتاه آموزشی، نحوه تهیه کدهای پشتیبان جهت بازیابی ورود دو مرحله‌ای حساب کاربری اینستاگرام را می‌توانید مشاهده کنید. توجه داشته باشید که کدهای پشتیبان بازیابی، یک‌بار مصرف هستند و می‌بایست آن‌ها را در یک مطمئن ذخیره و نگهداری کنید.

نحوه خصوصی کردن حساب کاربری اینستاگرام

۰۳ اردیبهشت ۹۹

در این آموزش ویدیویی کوتاه، نحوه خصوصی (Private) کردن حساب کاربری اینستاگرام را می‌توانید به‌صورت مرحله مرحله دنبال کنید. به‌صورت پیش‌فرض، حساب‌های اینستاگرامی عمومی (Public) هستند که این مساله باعث در دسترس عموم قرار گرفتن تصاویر شخصی افراد در اینترنت می‌شود.

نحوه فعال‌سازی ورود دو مرحله‌ای حساب اینستاگرام با استفاده از پیامک

۰۳ اردیبهشت ۹۹

در این آموزش کوتاه ویدیویی، نحوه فعال‌سازی ورود دو مرحله‌ای برای حساب کاربری اینستاگرام با استفاده از پیامک را می‌توانید مشاهده کنید. توصیه ما استفاده از روش‌های احراز هویت از طریق برنامه‌های موبایلی، مانند Google Authenticator است.

نحوه تغییر گذرواژه حساب کاربری اینستاگرام

۰۳ اردیبهشت ۹۹

در این آموزش کوتاه ویدیویی، نحوه تغییر گذرواژه یا همان رمزعبور حساب کاربری اینستاگرام را می‌توانید مشاهده کنید. انتخاب یک رمز عبور طولانی، پیچیده و منحصربفرد، تا حد زیادی در بالا بردن امنیت حساب اینستاگرامی شما موثر است.

نحوه حذف شماره تلفن از گوگل جهت ایمن‌سازی بیشتر حساب کاربری

۲۸ فروردین ۹۹

در این ویدیو آموزشی، مراحل حذف شماره تلفن از حساب گوگل را می‌توانید به‌صورت گام‌به‌گام دنبال کنید. توجه داشته باشید که استفاده از شماره تلفن جهت دسترسی، بازیابی و احراز هویت، یک شیوه منسوخ و ناامن محسوب می‌شود و برای ایمن‌سازی بیشتر حساب‌های کاربری‌تان، بهتر است از روش‌های جایگزین استفاده کنید.

فعال‌سازی ایمیل بازیابی حساب کاربری گوگل

۲۱ فروردین ۹۹

در این ویدیو آموزشی مراحل فعال‌سازی ایمیل بازیابی حساب کاربری گوگل را می‌توانید به‌صورت گام‌به‌گام دنبال کنید. توجه داشته باشید که برای ایمیل پشتیبانی جهت بازیابی، باید از یک ایمیل غیرعمومی و امن استفاده کنید.

تهیه کدهای پشتیبان جهت بازیابی ورود دو مرحله‌ای برای حساب گوگل

۱۲ فروردین ۹۹

در این ویدیو آموزشی، مراحل تهیه کدهای پشتیبان ورود دو مرحله برای بازیابی یا همان Recovery حساب گوگل را می‌توانید مشاهده کنید. توجه داشته باشید کدهای بازیابی، یک‌بار مصرف بوده و می‌بایست آن‌ها را در یک جای امن و مطمئن ذخیره و نگهداری کنید.

آیا با قوانین شرایط استفاده از کلیه خدمات وب‌سایت سرتفا موافق هستید؟ بله ✔ خیر ✘ مطالعه !