درباره ما

همزمان با توسعه اینترنت و افزایش ابزارها و تجهیزات ارتباطی در سال‌های اخیر، تهدیدات سایبری در بستر این شبکه نیز شکل جدیدی به خود گرفته است.

گسترش آلودگی‌های بدافزاری و باج‌افزاری، همین‌طور تغییر رویه فعالیت هکرها و افزایش آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزاری در دستگاه‌های هوشمند، باعث شده است که کاربران بیشتر از همیشه در معرض خطرات سایبری قرار گیرند و بیش از گذشته نگران امنیت اطلاعات و فعالیت‌های خود در بستر اینترنت باشند.

این موضوع باعث شد که سرتفا به عنوان یک گروه غیرانتقاعی، مستقل و آزاد اینترنتی، با همت گروهی از فعالان حوزه امنیت دیجیتال و با توجه به نیاز جامعه مخاطبان اینترنت فارسی‌زبان و به اقتضای زمان راه‌اندازی شود.


سرتفا یک پایگاه خبری، تحقیقاتی، آموزشی، تحلیلی و اطلاعاتی است که رسالت خود را بر ارتقای دانش عمومی، اطلاع‌رسانی، اشاعه فرهنگ توجه به امنیت سایبری و مسائل مرتبط با حریم خصوصی در اینترنت بر پایه آموزش کاربران قرار داده و همواره خود را متعهد به آن‌ها می‌داند.


از آنجا که ما به‌تازگی فعالیت رسمی و عمومی خود را در سرتفا آغاز کرده‌ایم، دستورالعمل و معیار حرفه‌ای ما در ادامه کار به شرح زیر خواهد بود:

  • ما به امنیت، حریم‌ خصوصی و حق ناشناسی مخاطبان‌ سرتفا معتقدیم و برای تامین آن تلاش‌های می‌کنیم و به آن پایبند خواهیم بود.
  • جزئیات حریم‌ خصوصی و شرایط استفاده از سرتفا، به‌صورت دقیق و شفاف در بخش حریم‌ خصوصی وب‌سایت منتشر شده است و در صورت تغییر در جزئیات، خود را موظف به اطلاع‌رسانی به مخاطبان وب‌سایت می‌دانیم.
  • اصول و شیوه کار حرفه‌ای سرلوحه تیم سرتفا بوده و به‌لحاظ فنی براساس استانداردهای رسمی - بین‌المللی برگزیده شده‌ است.
  • یکی از اهداف سرتفا، انتشار سریع اخبار مربوط به رویدادها و رخدادهای حوزه امنیت سایبری است. بر همین اساس گزینش خبرهای بین‌المللی در سرتفا تنها از منابع رسمی و معتبر خارجی انجام می‌شود و پس از ترجمه، ویرایش و ساده‌سازی متن برای درک بهتر مخاطبان عمومی منتشر خواهد شد.
  • ما در سرتفا به‌صورت مجزا در تهیه گزارش از رویدادهای سایبری مربوط به ایران و منابع اطلاعاتی مختلف داخلی و خارجی، داده‌های مورد نیاز را گردآوری می‌کنیم تا پس از بررسی فنی و راستی‌آزمایی داده‌ها، تحلیل، تفسیر و نقد، گزارش‌های دقیق را در دسترس مخاطبان خود قرار دهیم.
  • مطالب آموزشی در سرتفا براساس اولویت‌بندی تیم مدیریتی و نیاز کاربران به مرور زمان تهیه و تنظیم می‌شود که به‌‌صورت چندرسانه‌ای و آموزشی‌های متنی در بخش دانشنامه وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی سرتفا منتشر خواهند شد.
  • گزارش‌ها و پژوهش‌های فنی بخش آزمایشگاه که محصول تحقیقات تیم فنی سرتفا است، ابتدا به زبان انگلیسی و پس از آن به زبان فارسی در سایت منتشر خواهد شد.

در صورت تمایل برای کمک به تداوم فعالیت سرتفا و همچنین همکاری با وب‌سایت، با ما تماس بگیرید.