چهار جایگزین مناسب برای پلتفرم زوم (Zoom) با امنیت بالاتر جهت شرکت در کنفرانس‌های ویدیویی

۱۰ شهریور ۱۴۰۲
جایگزین‌های امن پلتفرم زوم

پس از همه‌گیری ویروس کووید ۱۹، بسیاری از جلسات و کلاس‌ها به‌طور آنلاین برگزار شدند و پلتفرم زوم به محبوب‌ترین ابزار برای برگزاری این تماس‌های ویدیویی تبدیل شد.

اما از آن‌جایی که سرویس زوم مدتی پیش اعلام کرد که از صدا و تصویر کاربران برای برنامه‌های هوش مصنوعی خود استفاده خواهد کرد، بسیاری از کاربران برای حفظ امنیت و حریم خصوصی خود در جلسات و گفتگوها، به دنبال جایگرینی بهتر برای این پلتفرم هستند. از همین‌رو در این مقاله ۴ مورد از بهترین جایگزین‌ها برای پلتفرم زوم معرفی شده است.


سرویس میت جیتسی (Jitsi Meet)، امن‌ترین جایگزین

سرویس میت‌جیتسی (Jitsi Meet)، یک نرم‌افزار و سرویس تماس ویدیویی متن باز است که تمام قابلیت‌های کنفرانس‌های ویدیویی را داراست. این نرم‌افزار دارای رمزگذاری سرتاسر و به اشتراک‌گذاری صفحه است.

اگر حریم خصوصی اولویت اصلی شماست و می‌خواهید از به اشتراک‌گذاری هرگونه داده که می‌تواند منجر به ردیابی شما در وب‌ شود، خودداری کنید، Jitsi بهترین برنامه کنفرانس ویدیویی برای شما خواهد بود.


سرویس گوگل میت (Google Meet)، کارآمد و پرکاربر

همان‌طور که می‌دانید سرویس گوگل میت (Google Meet) به‌دلیل ادغام یکپارچه با سایر برنامه‌های گوگل بسیار کارآمد است. هنگامی که جلسه‌ای در تقویم گوگل ایجاد می‌کنید، پیوند Meet به‌طور خودکار ایجاد می‌شود. در طول تماس، فایل‌های Google Drive را می‌توان بدون ترک تماس در چت به اشتراک گذاشت.
هر کسی که حساب گوگل داشته باشد می‌تواند به‌صورت رایگان از Google Meet استفاده کند. شما برای جلسات یک ساعته به ۱۰۰ شرکت‌کننده محدود هستید که برای بسیاری از افراد کافی است.


سرویس مایکروسافت تیمز (Microsoft Teams)، ابزار جامع همکاری

سرویس مایکروسافت تیمز (Microsoft Teams) فقط یک پلتفرم ویدئو کنفرانس نیست بلکه یک ابزار همکاری جامع است. تیمز که عمیقاً با مجموعه Microsoft 365 ادغام شده است نقطه‌ای مرکزی است که می‌توان کارها را به‌صورت گروهی در آن انجام داد.

هر کسی می تواند با استفاده از یک آدرس ایمیل شخصی برای نسخه رایگان مایکروسافت تیمز ثبت نام کند. در جلسات این پلتفرم حداکثر ۳۰۰ شرکت‌کننده می‌توانند شرکت داشته باشند. همچنین تماس‌های صوتی و تصویری یک به یک و گروهی، به اشتراک‌گذاری فایل‌ها (۲ گیگابایت برای هر کاربر و ۱۰ گیگابایت برای هر تیم)، اشتراک‌گذاری صفحه و همکاری اسناد با استفاده از برنامه‌های وب آفیس آنلاین ممکن است.

توجه داشته باشید، مایکروسافت هوش مصنوعی را با تیمز ادغام کرده است. بنابراین تیمز داده‌های جلسه شما را نگه می‌دارد و استفاده می‌کند. به‌طور خاص، این سوابق ثبت شده شامل ضبط جلسه، گزارش حضور و اسامی دعوت‌شدگان است.


سرویس زوهو میتینگ (Zoho Meeting)، مناسب برای کسب‌وکارها

زوهو میتینگ (Zoho Meeting)، سرویس مبتنی بر وب برای شرکت‌ها، سازمان‌ها و کسب‌و‌کارهایی که از قبل سرویس زوهو را خریداری کرده و به حریم خصوصی خود اهمیت می‌دهند بسیار مناسب است.

اگرچه زوهو به اندازه برخی از رقبا از ویژگی‌های غنی برخوردار نیست، اما همه موارد ضروری برای جلسات راه دور را دارد. همچنین اشتراک‌گذاری آسان صفحه، دسترسی به سیستم از راه دور و عیب‌یابی برای شرکت‌کنندگانی که نمی‌توانند سیستم‌های خود را با دوربین‌ها و میکروفون‌هایشان همگام‌سازی کنند، ارائه می‌دهد.