به‌روزرسانی و انتشار

اصلاحیه امنیتی شرکت اپل برای سیستم عامل iOS و watchOS

شرکت اپل در روزهای اخیر به‌روزرسانی‌ امنیتی جدیدی را برای اصلاح سه آسیب‌پذیری روز صفر در سیستم عامل‌های iOS و watchOS که توسط مهاجمان نیز مورد بهره‌برداری قرار گرفته‌اند، منتشر کرده است. به همه کاربران دستگاه‌های آیفون توصیه می‌شود که در اسرع وقت، اصلاحیه‌های امنیتی مربوط iOS و watchOS را دریافت و نصب کنند.

اصلاحیه امنیتی شرکت اپل برای سیستم عامل iOS و watchOS

براساس خبرهای منتشر شده، شرکت اپل در روزهای اخیر اقدام به انتشار یک به‌روزرسانی امنیتی جدید کرده است مربوط به سه آسیب‌پذیری روز صفر در سیستم عامل iOS هستند و توسط مهاجمان نیز مورد بهره‌برداری قرار گرفته‌اند.

این آسیب‌پذیری‌ها که از سوی پروژه روز صفر شرکت گوگل به اپل گزارش شده‌اند، با شناسه‌های CVE-2020-27930، CVE-2020-27932 و CVE-2020-27950 ثبت و پیگیری می‌شوند.

براساس اطلاعات موجود، دستگاه‌های آیفون 5s و نسخه‌های بعد از آن، نسل ۶ و ۷ دستگاه‌های iPod touch، همچنین iPad Air، iPad mini و همین‌طور اپل‌واچ سری ۱ به بعد، تحت تاثیر این آسیب‌پذیری‌ها قرار دارند.

به گفته شرکت اپل‌، اصلاحیه‌های امنیتی منتشر شده در نسخه‌های 12.4.9 و 14.2 iOS، نسخه 14.2 14.2، نسخه‌های 5.3.9، 6.2.9 و 7.1 watchOS به عنوان یک به‌روزرسانی مکمل برای کاربران در دسترس هستند.

شرکت اپل در همین رابطه به کاربران این دستگاه‌ها توصیه کرده است که در اسرع وقت، اقدام به دریافت و نصب اصلاحیه‌های امنیتی مربوطه کنند.

 

 

توضیحات بیشتر:

Update Your iOS Devices Now — 3 Actively Exploited 0-Days Discovered

آیا با قوانین شرایط استفاده از کلیه خدمات وب‌سایت سرتفا موافق هستید؟ بله ✔ خیر ✘ مطالعه !