به‌روزرسانی

انتشار اصلاحیه امنیتی برای رفع آسیب‌پذیری روز صفر در مرورگر کروم

شرکت گوگل با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که به تازگی یک آسیب‌پذیری روز صفر در مرورگر کروم شناسایی و اصلاح کرده که در حال حاضر، از سوی هکرها برای مورد هدف قرار دادن کاربران، از آن استفاده می‌شود.

انتشار اصلاحیه امنیتی برای رفع آسیب‌پذیری روز صفر در مرورگر کروم

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، شرکت گوگل به‌تازگی یک اصلاحیه امنیتی مهم برای یک آسیب‌پذیری روز صفر در مرورگر کروم که توسط مهاجمان نیز مورد بهره‌برداری قرار گرفته، منتشر کرده است.

نسخه 89.0.4389.72 مرورگر کروم توسط شرکت گوگل برای سیستم‌عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس منتشر شده و در مجموع شامل ۴۷ اصلاحیه امنیتی است.

اما مهم‌ترین آسیب‌پذیری اصلاح شده در این به‌روزرسانی که با شناسه CVE-2021-21166 پیگیری می‌شود، یک آسیب‌پذیری در مولفه صدا به کار رفته در این مرورگر است که در تاریخ چهارم فوریه شرکت گوگل از وجود آن مطلع شده است.

در همین رابطه، گوگل بهره‌برداری از این آسیب‌پذیری توسط مهاجمان را تایید کرده است، اما از انتشار اطلاعات بیشتر درباره آن تا زمانی که کاربران بیشتری به‌روزرسانی منتشر شده را نصب کنند خودداری کرده است.

کاربران مرورگر کروم می‌توانند با رفتن به بخش Help در منوی مرورگر و انتخاب About Google Chrome، از به‌روزرسانی مرورگرهای خود اطمینان حاصل کنند.

 

 

توضیحات بیشتر:

New Chrome 0-day Bug Under Active Attacks – Update Your Browser ASAP

آیا با قوانین شرایط استفاده از کلیه خدمات وب‌سایت سرتفا موافق هستید؟ بله ✔ خیر ✘ مطالعه !