به‌روزرسانی

شرکت‌کنندگان اجلاس امنیتی مونیخ، هدف هکرهای ایرانی گروه Phosphorus

شرکت مایکروسافت با انتشار گزارشی جدید اعلام کرده است که به شواهدی دست یافته که نشان می‌دهند هکرهای ایرانی گروه چارمینگ کیتن (Phosphorus) شرکت‌کنندگان اجلاس امنیتی مونیخ را مورد هدف خود قرار داده‌اند. هکرهای گروه چارمینگ کیتن، به عنوان یک تهدید پیشرفته و مستمر (APT)، یکی از گروه هک تحت حمایت دولت ایران شناخته می‌شود.

شرکت‌کنندگان اجلاس امنیتی مونیخ، هدف هکرهای ایرانی گروه Phosphorus

براساس گزارش‌های منتشر شده، شرکت مایکروسافت به تازگی اعلام کرده است که مجموعه‌ای از حملات صورت گرفته از سوی گروه هک ایرانی چارمینگ کیتن (Phosphorus) شناسایی کرده است که در آن شرکت‌کنندگان دو کنفرانس مهم بین‌المللی مورد هدف قرار گرفته‌اند.

این شرکت گفته است که این حملات به‌منظور جمع‌آوری اطلاعات بیش از ۱۰۰ شرکت‌کننده مهم که انتظار می‌رفت در کنفرانس امنیتی مونیخ و Think 20 در عربستان سعودی شرکت کنند، انجام شده‌اند. مایکروسافت گفته است که این گروه در قالب برنامه‌ریز کنفرانس‌ها ظاهر شده و دعوت‌نامه‌های تقلبی را برای قربانیان از طریق ایمیل ارسال کرده‌اند.

براساس اطلاعات منتشر شده، اغلب این ایمیل‌ها به مقامات سابق دولت‌ها، سیاستمداران و رهبران سازمان‌های غیردولتی ارسال شده‌اند.  

هنوز مشخص نیست که آیا اطلاعاتی به دست این گروه افتاده است یا نه؛ با این حال شرکت مایکروسافت اظهار کرده است که برنامه‌ریزان این کنفرانس‌ها از موضوع تلاش مهاجمان مطلع بوده و به شرکت‌کنندگان هشدار داد‌ه‌اند.

 

 

توضیحات بیشتر:

Iranian attackers are targeting high-profile conference attendees

آیا با قوانین شرایط استفاده از کلیه خدمات وب‌سایت سرتفا موافق هستید؟ بله ✔ خیر ✘ مطالعه !