به‌روزرسانی

توقف استفاده کلودفلر از سرویس ری‌کپچا (reCAPTCHA) شرکت گوگل

بر اساس گزارش‌های منتشر شده شرکت کلودفلر اعلام کرده است که دیگر از سرویس ری‌کپچا (reCAPTCHA) شرکت گوگل استفاده نخواهد کرد و در عوض از سرویس hCaptcha که یک ارائه‌دهنده مستقل کپچا است و روی امنیت کاربران تمرکز دارد، استفاده خواهد کرد.

توقف استفاده کلودفلر از سرویس ری‌کپچا (reCAPTCHA) شرکت گوگل

کپچا یا همان «آزمون همگانی کاملاً خودکار شده تورینگ برای مجزا کردن انسان و رایانه» اصطلاحا چالش‌هایی است که توسط کلودفلر و بسیاری دیگر از سرویس‌های اینترنتی به بازدیدکنندگان مشکوک وب‌سایت‌ها نمایش داده می‌شود و هدف آن این است که در صورت مشاهده فعالیت غیرمعمول و مشکوک، ربات‌های مخرب و بات‌نت‌ها را مسدود کند.

کپچا در واقع پنجره‌ای است که پیش از باز شدن یک سایت، یا پیش از ثبت یک نظر، به کاربر نمایش داده شده و از او خواسته می‌شود تا حروف نمایش داده شده در تصویر را وارد کند یا اشیائی مانند ماشین‌ها را علامت‌گذاری کند تا تفاوت بین ربات‌ها و انسان‌ها شناسایی شود.

اما براساس خبرهای منتشر شده، دلیل توقف استفاده شرکت کلودفلر از reCAPTCHA شرکت گوگل و جایگزینی آن با hCaptcha به‌صورت کلی اینطور بیان شده است که hCaptcha اطلاعات شخصی کاربران را به فروش نمی‌رساند و حریم خصوصی کاربران را به خطر نمی‌اندازد؛ اجرای مشابه و حتی بهتری در سرعت و ارائه نتیجه به نسبت سرویس ری‌کپچا گوگل دارد.

علاوه براین موارد، سرویس hCaptcha یک راه‌حل قوی برای افراد مبتلا به اختلالات بینایی و سایر کاربران با چالش‌های دسترسی ارائه می‌دهد؛ همچنین از Privacy Pass برای کاهش فرکانس کپچاها پشتیبانی می‌کند و از همه مهم‌تر در مناطقی که گوگل در آن مسدود شده است کار می‌کند.

 

 

توضیحات بیشتر:

Cloudflare drops Google's reCAPTCHA due to privacy concerns

آیا با قوانین شرایط استفاده از کلیه خدمات وب‌سایت سرتفا موافق هستید؟ بله ✔ خیر ✘ مطالعه !