آموزش گام به گام

فعال‌سازی ورود دو مرحله‌ای اینستاگرام از طریق پیامک

فعال‌سازی ورود دو مرحله‌ای در اینستاگرام، یکی از مهم‌ترین موارد برای احراز هویت جهت دسترسی به حساب‌های کاربری محسوب می‌شود. براساس این آموزش، می‌توانید با فعال‌سازی احراز هویت دو مرحله‌ای از طریق پیامک، امنیت حساب کاربری خودتان را ارتقاء داده و تا حد ممکن از هک شدن آن پیشگیری کنید. توصیه می‌شود برای پیشگیری از خطراتی مانند شنود پیامک‌های مخابراتی، با استفاده از برنامه گوگل آتنتیکیتور این کار را انجام دهید که در پایان این آموزش، به آن اشاره شده است.
ورود دو مرحله‌ای در اینستاگرام با پیامک

ورود دو مرحله‌ای اینستاگرام از طریق پیامک

برای فعال‌سازی ورود دو مرحله‌ای از طریق پیامک، وارد برنامه اینستاگرام شده و از قسمت حساب کاربری، منوی کشویی حساب کاربری (سه خط موازی - بالا سمت راست) را فشار دهید. سپس بخش تنظیمات را باز کنید.

فعال‌سازی ورود دو مرحله‌ای در اینستاگرام

در این مرحله از بخش تنظیمات، گزینه Two-Factor Authentication را انتخاب کنید. بعد از انتخاب Two-Factor Authentication گزینه Get Started را برای شروع فشار دهید.

فعال‌سازی احراز هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام

سپس اینستاگرام به شما پیغامی را نمایش می‌دهد که می‌گوید برای فعال‌سازی احراز هویت دو مرحله‌ای، نیاز به شماره تلفن شما دارد که برای افزودن آن در صفحه Phone Number در کادر Add Phone Number می‌توانید پیش‌ شماره کد کشور که در اینجا برای کشور ایران کد 98+ انتخاب و سپس شماره موبایل خود را بدون عدد صفر پیش شماره به‌صورت 912345678 وارد کنید. پس از وارد کردن شماره تلفن، گزینه Next را فشار دهید.

افزودن شماره تلفن به اینستاگرام

در این مرحله یک کد ۶ رقمی برای شما پیامک می‌شود که پس وارد کردن آن در صفحه Confirmation Code در بخش Enter Code باید گزینه Next را فشار دهید تا مراحل تایید با موفقیت به اتمام رسد. بعد از اتمام این مراحل، گزینه Text Message در تنظیمات صفحه Two-Factor Authentication برای شما فعال می‌شود.

احراز هویت پیامکی اینستاگرام

توجه داشته باشید پس از فعال‌سازی ورود دو مرحله‌ای با استفاده از پیامک، اینستاگرام هربار پس از وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور صحیح، یک کد شش رقمی را به شماره تلفن شما پیامک خواهد کرد که باید برای احراز هویت و ورود مرحله دوم، به آن دسترسی داشته باشید. توجه داشته باشید، در صورت عوض کردن شماره موبایل‌تان، باید این مراحل را با غیرفعال و فعال کردن Text Message، مجددا تنظیم کنید.

 

تهیه کدهای پشتیبان

یکی از نکات مهمی که اغلب کاربران به آن توجه کافی ندارند، تهیه و نگهداری از کد‌های پشتیبان حساب‌های کاربری است. این کدها به شما کمک می‌کند تا در مواقع ضروری، به‌ویژه زمانی که به سیم‌کارت و تلفن همراهتان دسترسی ندارید، برای احراز هویت جهت ورود دو مرحله‌ای به اینستاگرام استفاده کنید.

لذا برای تهیه آن، از زیر مجموعه تنظیمات حساب کاربری و از بخش Two-Factor Authentication گزینه Recovery Code را انتخاب کنید. در این مرحله ۵ کد شش رقمی به شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید از آن‌ها برای ورود به اینستاگرام، تنها یک‌بار استفاده کنید و پس از استفاده باطل خواهند شد.

دریافت کد بکاپ اینستاگرام

توصیه می‌شود این کدها را در یک جای امن و مطمئن، یادداشت و نگهداری کنید. همچنین در صورت استفاده و باطل شدن کدها می‌توانید از Get New Codes برای تهیه کدهای پشتیبان جدید استفاده کنید. ضمن اینکه در این بخش، دو ویژگی Copy Codes برای کپی گرفتن از کدها و Take Screenshot برای عکس گرفتن از این صفحه در اختیار شما قرار داده شده است.

 

 

مطالب مرتبط:

- ایمن‌سازی حساب کاربری در اینستاگرام
- فعال‌سازی ورود دو مرحله‌ای اینستاگرام از طریق برنامه احراز هویت Google Authenticator
- چگونه حساب‌های کاربری اینستاگرام هک می‌شوند